Green S Nicklet 2 i Stockholm ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2024Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2023–2024
| 2023 | 2024 | |
|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||
| Summa omsättningstillgångar | 6 194 805 | 317 626 |
| Summa anläggningstillgångar | 39 781 061 | 39 566 879 |
| Summa tillgångar | 45 975 866 | 39 884 505 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||
| Kortfristiga skulder | 28 643 993 | 21 756 540 |
| Långfristiga skulder | — | — |
| Summa skulder | 29 781 545 | 23 060 781 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 43 237 | 629 403 |
| Summa eget kapital | 16 194 321 | 16 823 724 |
| Resultaträkning | ||
| Nettoomsättning | 2 000 000 | 3 156 000 |
| Rörelseresultat | −805 075 | 261 104 |
| EBITDA | 310 478 | 1 489 820 |
| Resultat före skatt | 879 659 | 810 831 |
| Årets resultat | 43 237 | 629 403 |
| Personalkostnader | 0 | 0 |
| Avskrivningar | 1 115 553 | 1 228 716 |
| Övriga nyckeltal | ||
| Anställda | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Green S Nicklet 2 i Stockholm AB
Översikt
Green S Nicklet 2 i Stockholm AB (org.nr 559003-0382) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2015 och har funnits i 11 år. Säte enligt registret: Stockholm. Bransch enligt SCB: uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler (SNI 68202).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2024 var 3 156 000 kr, vilket är 57,8 % mer än året innan (2 000 000 kr). Årets resultat 2024 var en vinst på 629 403 kr (19,9 % av nettoomsättningen). Vid utgången av räkenskapsåret 2024 var balansomslutningen 39 884 505 kr och det egna kapitalet 16 823 724 kr (soliditet 42,2 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 4 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.