Mubaraks Care ABAktiv

559000-5376AktiebolagRegistrerat 2015STAFFANSTORP

Finansiell översikt

0 kr
Omsättning 2025
020182019202020212022202320242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
05 mn10 mn15 mn20182019202020212022202320242025
Sammanställning av årsredovisningar2018–2025
20182019202020212022202320242025
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar11 798 20211 794 41711 780 09311 497 28111 225 78911 218 96611 210 44111 206 847
Summa anläggningstillgångar————————
Summa tillgångar11 798 20211 794 41711 780 09311 497 28111 225 78911 218 96611 210 44111 206 847
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder28 41331 60027 000183 69927 50027 50027 50030 163
Långfristiga skulder————————
Summa skulder3 258 4133 261 6003 257 0001 313 499837 300827 500787 500783 663
Aktiekapital50 00050 00050 00050 00050 00050 00050 00050 000
Balanserat resultat————————
Årets resultat (eget kapital)−1 231−6 972−9 7241 660 689241 3202 97731 475243
Summa eget kapital8 539 7898 532 8178 523 09310 183 78210 388 48910 391 46610 422 94110 423 184
Resultaträkning
Nettoomsättning00000000
Rörelseresultat1 723−4 387−7 976−6 988−7 913−9 469−8 669−8 463
Resultat före skatt1 706−4 387−7 9762 093 212312 0876 28142 2462 906
Årets resultat−1 231−6 972−9 7241 660 689241 3202 97731 475243
Personalkostnader−7 702−5 9130—————
Avskrivningar————————
Övriga nyckeltal
Anställda10——————
Föreslagen utdelning————————

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Samma bransch i STAFFANSTORP

Sammanfattning: Mubaraks Care AB

Översikt

Mubaraks Care AB (org.nr 559000-5376) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2015 och har funnits i 11 år. Säte enligt registret: Staffanstorp. Bransch enligt SCB: annan allmän öppen hälso- och sjukvård, ej primärvård (SNI 86212).

Ekonomi

Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Årets resultat 2025 var en vinst på 243 kr. Företaget har gått med vinst under 5 av 8 redovisade räkenskapsår. Enligt årsredovisningen hade företaget inga anställda räkenskapsåret 2019. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 11 206 847 kr och det egna kapitalet 10 423 184 kr (soliditet 93,0 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.