Champanile M Invest ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2024/25Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2019–2025
| 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 204 816 | 235 000 | 240 000 | — | 202 000 |
| Årets resultat | 16 846 | 42 809 | −113 016 | −72 643 | −110 850 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 1 606 959 | 1 751 659 | 1 951 547 | 1 869 160 | 1 900 134 |
| Summa skulder | 1 506 959 | 1 658 850 | 1 896 754 | 1 562 011 | 1 703 835 |
| Summa eget kapital | 100 000 | 92 809 | 54 793 | 307 149 | 196 299 |
| Anställda | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Champanile M Invest AB
Översikt
Champanile M Invest AB (org.nr 556999-7116) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2015 och har funnits i 11 år. Säte enligt registret: Hägersten. Bransch enligt SCB: verksamheter som utövas av huvudkontor (SNI 70100).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 202 000 kr. Från 2019 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 20,1 % per år. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 110 850 kr. Företaget har gått med vinst under 4 av 7 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 202 000 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 1 900 134 kr och det egna kapitalet 196 299 kr (soliditet 10,3 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.