Italian Flames ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2019–2025
| 2019 | 2020 | 2021 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||
| Summa omsättningstillgångar | 1 869 356 | 375 961 | 63 981 | 1 | 1 |
| Summa anläggningstillgångar | 0 | 0 | — | — | — |
| Summa tillgångar | 1 869 356 | 375 961 | 63 981 | 1 | 1 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||
| Kortfristiga skulder | 521 430 | 415 171 | 25 642 | 22 275 | 36 848 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 521 430 | 415 171 | 25 642 | 22 275 | 36 848 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 2 007 495 | −1 387 136 | −89 926 | −52 964 | −14 573 |
| Summa eget kapital | 1 347 926 | −39 210 | 38 339 | −22 274 | −36 847 |
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 2 679 000 | 0 | 0 | — | — |
| Rörelseresultat | 2 357 655 | −1 363 721 | −67 380 | −51 777 | −13 250 |
| Resultat före skatt | 2 333 083 | −1 387 136 | −89 926 | −52 964 | −14 573 |
| Årets resultat | 2 007 495 | −1 387 136 | −89 926 | −52 964 | −14 573 |
| Personalkostnader | 1 369 008 | 1 044 219 | 0 | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||||
| Anställda | 4 | 2 | 0 | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Italian Flames AB
Översikt
Italian Flames AB (org.nr 556998-6283) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2014 och har funnits i 11 år. Säte enligt registret: Stockholm. Bransch enligt SCB: restaurangverksamhet (SNI 56110).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2021 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 14 573 kr. Företaget har gått med vinst under 1 av 5 redovisade räkenskapsår. Enligt årsredovisningen hade företaget inga anställda räkenskapsåret 2021.
Värt att notera
Det egna kapitalet var negativt vid utgången av räkenskapsåret 2025 (−36 847 kr). Det egna kapitalet understiger hälften av aktiekapitalet (50 000 kr); enligt aktiebolagslagen kan styrelsen då behöva upprätta en kontrollbalansräkning.
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 3 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.