Sangkachai Fastigheter ABAktiv

556992-6040AktiebolagRegistrerat 2014STOCKHOLM

Finansiell översikt

1 523 000 kr+18,4%
Omsättning 2025
+17,0%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2020–2025
0500 tusen1 mn1,5 mn2 mn202020212022202320242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
010 mn20 mn30 mn202020212022202320242025
Sammanställning av årsredovisningar2020–2025
20212022202320242025
Nettoomsättning1 040 0001 141 000627 0001 286 0001 523 000
Årets resultat40 15227 057−1 534 636−244 858−1 749 636
Balanserat resultat—————
Summa tillgångar12 702 17426 612 35526 195 98026 905 46225 939 300
Summa skulder12 610 44426 586 27427 704 53528 658 87425 882 348
Summa eget kapital91 73026 081−1 508 555−1 753 41256 952
Anställda——111

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: Sangkachai Fastigheter AB

Översikt

Sangkachai Fastigheter AB (org.nr 556992-6040) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2014 och har funnits i 11 år. Säte enligt registret: Stockholm. Bransch enligt SCB: uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder (SNI 68201).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 523 000 kr, vilket är 18,4 % mer än året innan (1 286 000 kr). Från 2020 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 17,0 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2020–2025). Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 1 749 636 kr. Företaget har gått med vinst under 2 av 6 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 1 523 000 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 25 939 300 kr och det egna kapitalet 56 952 kr (soliditet 0,2 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.