Svenska Trygghetslösningar ABAktiv

556989-8819AktiebolagRegistrerat 2014MALMÖ

Finansiell översikt

134 721 000 kr+36,6%
Omsättning 2025
+104,5%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2022–2025
050 mn100 mn150 mn2022202320242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
010 mn20 mn30 mn2022202320242025
Sammanställning av årsredovisningar2022–2025
2022202320242025
Nettoomsättning15 745 00032 996 00098 628 000134 721 000
Årets resultat300 6592 054 895799 1304 133 510
Balanserat resultat————
Summa tillgångar3 068 6179 087 00817 020 42223 526 348
Summa skulder3 471 5447 435 04016 171 32418 541 740
Summa eget kapital−402 9271 651 968849 0984 984 608
Anställda17325562
Föreslagen utdelning—000

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: Svenska Trygghetslösningar AB

Översikt

Svenska Trygghetslösningar AB (org.nr 556989-8819) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2014 och har funnits i 11 år. Säte enligt registret: Malmö. Bransch enligt SCB: övrig säkerhetsverksamhet (SNI 80090).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 134 721 000 kr, vilket är 36,6 % mer än året innan (98 628 000 kr). Från 2022 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 105 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2022–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 4 133 510 kr (3,1 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under alla 4 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 62 (året innan: 55). Nettoomsättningen per anställd var 2 172 919 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 23 526 348 kr och det egna kapitalet 4 984 608 kr (soliditet 21,2 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 4 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.