Stefan & Toni Fordonsmäklare ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2023–2025
| 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||
| Summa omsättningstillgångar | — | 135 906 | 114 483 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — |
| Summa tillgångar | — | 135 906 | 114 483 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||
| Kortfristiga skulder | — | 11 475 | −825 |
| Långfristiga skulder | — | — | — |
| Summa skulder | — | 11 475 | −825 |
| Aktiekapital | — | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −7 745 | 19 559 | −9 123 |
| Summa eget kapital | — | 124 431 | 115 308 |
| Resultaträkning | |||
| Nettoomsättning | 284 000 | 397 000 | 474 000 |
| Rörelseresultat | −7 815 | 24 955 | −9 164 |
| Resultat före skatt | −7 745 | −25 075 | −9 123 |
| Årets resultat | −7 745 | 19 559 | −9 123 |
| Personalkostnader | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||
| Anställda | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Stefan & Toni Fordonsmäklare AB
Översikt
Stefan & Toni Fordonsmäklare AB (org.nr 556986-6337) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2014 och har funnits i 12 år. Säte enligt registret: Tullinge. Bransch enligt SCB: detaljhandel med personbilar och lätta motorfordon (SNI 47811).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 474 000 kr, vilket är 19,4 % mer än året innan (397 000 kr). Från 2023 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 29,2 % per år. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 9 123 kr. Företaget har gått med vinst under 1 av 3 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 114 483 kr och det egna kapitalet 115 308 kr (soliditet 101 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.