IMPERANCE I FORSA AktiebolagAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2021/22Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2021–2022
| 2020/21 | 2021/22 | |
|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||
| Summa omsättningstillgångar | 1 442 074 | 1 534 942 |
| Summa anläggningstillgångar | 209 556 | 173 283 |
| Summa tillgångar | 1 651 630 | 1 708 225 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||
| Kortfristiga skulder | 1 291 144 | 511 480 |
| Långfristiga skulder | — | — |
| Summa skulder | 1 441 144 | 901 480 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 121 309 | 596 259 |
| Summa eget kapital | 210 486 | 806 745 |
| Resultaträkning | ||
| Nettoomsättning | 5 884 000 | 0 |
| Rörelseresultat | 205 776 | 995 134 |
| EBITDA | 233 049 | 1 031 407 |
| Resultat före skatt | 154 748 | 751 611 |
| Årets resultat | 121 309 | 596 259 |
| Personalkostnader | 2 528 504 | 2 412 747 |
| Avskrivningar | 27 273 | 36 273 |
| Övriga nyckeltal | ||
| Anställda | 7 | 7 |
| Föreslagen utdelning | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: IMPERANCE I FORSA Aktiebolag
Översikt
IMPERANCE I FORSA Aktiebolag (org.nr 556980-1052) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2014 och har funnits i 12 år. Säte enligt registret: Forsa. Bransch enligt SCB: restaurangverksamhet (SNI 56110).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2022 hade företaget ingen nettoomsättning. Årets resultat 2022 var en vinst på 596 259 kr. Antal anställda räkenskapsåret 2022: 7. Vid utgången av räkenskapsåret 2022 var balansomslutningen 1 708 225 kr och det egna kapitalet 806 745 kr (soliditet 47,2 %).
Värt att notera
Den senaste digitalt inlämnade årsredovisningen avser 2022.
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 3 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.