Sun is Shining 1 ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2019–2025
| 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||||
| Summa omsättningstillgångar | 262 886 | 124 421 | 69 916 | 8 200 | 7 393 | 8 413 | 33 519 |
| Summa anläggningstillgångar | 0 | 0 | — | 0 | — | — | — |
| Summa tillgångar | 262 886 | 124 421 | 69 916 | 8 200 | 7 393 | 8 413 | 33 519 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||||
| Kortfristiga skulder | 106 784 | 113 493 | 132 117 | 6 640 | 11 173 | 25 287 | 0 |
| Långfristiga skulder | 359 899 | 361 150 | 387 536 | 0 | — | — | — |
| Summa skulder | 466 683 | 474 643 | 519 653 | 6 640 | 11 173 | 25 287 | 0 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −161 784 | −146 426 | −99 516 | 44 686 | −5 340 | −13 094 | −401 |
| Summa eget kapital | −203 797 | −350 222 | −449 737 | 1 560 | −3 780 | −16 874 | 33 519 |
| Resultaträkning | |||||||
| Nettoomsättning | 689 000 | 307 000 | 237 139 | 27 000 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −160 130 | −146 032 | −99 398 | 44 701 | −5 426 | −13 225 | −503 |
| EBITDA | −86 751 | −146 032 | — | — | — | — | — |
| Resultat före skatt | −161 784 | −146 426 | −99 516 | 44 686 | −5 340 | −13 094 | −401 |
| Årets resultat | −161 784 | −146 426 | −99 516 | 44 686 | −5 340 | −13 094 | −401 |
| Personalkostnader | 5 110 | 3 956 | 0 | — | — | — | — |
| Avskrivningar | 73 379 | 0 | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||||||
| Anställda | 0 | 0 | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Sun is Shining 1 AB
Översikt
Sun is Shining 1 AB (org.nr 556973-2133) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2014 och har funnits i 12 år. Säte enligt registret: Stockholm. Bransch enligt SCB: elinstallationer (SNI 43210).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 401 kr. Företaget har gått med vinst under 1 av 7 redovisade räkenskapsår. Enligt årsredovisningen hade företaget inga anställda räkenskapsåret 2020. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 33 519 kr och det egna kapitalet 33 519 kr (soliditet 100 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.