BELULINO ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2019–2025
| 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||||
| Summa omsättningstillgångar | 95 771 | 188 440 | 259 224 | 468 732 | 251 350 | 56 075 | 24 311 |
| Summa anläggningstillgångar | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
| Summa tillgångar | 495 771 | 588 440 | 659 224 | 668 732 | 451 350 | 256 075 | 224 311 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||||
| Kortfristiga skulder | 174 775 | 165 016 | 89 991 | 174 396 | 71 242 | 125 386 | 110 542 |
| Långfristiga skulder | 44 250 | 0 | — | — | 3 262 | 0 | — |
| Summa skulder | 219 025 | 165 016 | 129 991 | 174 396 | 74 504 | 125 386 | 110 542 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 204 327 | 146 678 | 105 808 | −34 897 | −117 490 | 3 843 | −16 920 |
| Summa eget kapital | 276 746 | 423 424 | 529 233 | 494 336 | 376 846 | 130 689 | 113 769 |
| Resultaträkning | |||||||
| Nettoomsättning | 1 236 258 | 664 202 | 362 566 | 647 073 | 198 000 | 76 000 | 0 |
| Rörelseresultat | 281 703 | 190 072 | 178 980 | 129 817 | −97 925 | 126 | −16 927 |
| EBITDA | 285 033 | 190 072 | — | — | — | — | — |
| Resultat före skatt | 278 454 | 190 027 | 135 053 | −29 952 | −117 490 | 3 843 | −16 920 |
| Årets resultat | 204 327 | 146 678 | 105 808 | −34 897 | −117 490 | 3 843 | −16 920 |
| Personalkostnader | 280 460 | 20 000 | 30 500 | 0 | — | — | — |
| Avskrivningar | 3 330 | 0 | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||||||
| Anställda | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | 0 | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: BELULINO AB
Översikt
BELULINO AB (org.nr 556970-5808) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2014 och har funnits i 12 år. Säte enligt registret: Stockholm. Bransch enligt SCB: skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar (SNI 96220).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 16 920 kr. Företaget har gått med vinst under 4 av 7 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2022: 1. Nettoomsättningen per anställd var 647 073 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 224 311 kr och det egna kapitalet 113 769 kr (soliditet 50,7 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.