Constant Mark ABAktiv

556968-6255AktiebolagRegistrerat 2014HÖKERUM

Finansiell översikt

462 000 kr
Omsättning 2025
0200 tusen400 tusen600 tusen2022202320242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
0250 tusen500 tusen750 tusen2022202320242025
Sammanställning av årsredovisningar2022–2025
2022202320242025
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar625 514336 500113 480238 144
Summa anläggningstillgångar1 49151 491151 523101 387
Summa tillgångar627 005387 991265 002339 531
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder557 592330 110208 428200 120
Långfristiga skulder————
Summa skulder557 592330 110208 428200 120
Aktiekapital50 00050 00050 00050 000
Balanserat resultat————
Årets resultat (eget kapital)−247 431−211 532−136 30782 837
Summa eget kapital69 41357 88156 574139 411
Resultaträkning
Nettoomsättning000462 000
Rörelseresultat−172 822−221 847−186 77881 502
EBITDA−163 179−221 847—85 838
Resultat före skatt−247 431−211 532−136 30782 837
Årets resultat−247 431−211 532−136 30782 837
Personalkostnader−6 67581 81677 440207 853
Avskrivningar9 6430—4 336
Övriga nyckeltal
Anställda1000
Föreslagen utdelning————

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Sammanfattning: Constant Mark AB

Översikt

Constant Mark AB (org.nr 556968-6255) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2014 och har funnits i 12 år. Säte enligt registret: Hökerum. Bransch enligt SCB: mark- och grundarbeten (SNI 43120).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 462 000 kr. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2022–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 82 837 kr (17,9 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 1 av 4 redovisade räkenskapsår. Enligt årsredovisningen hade företaget inga anställda räkenskapsåret 2025. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 339 531 kr och det egna kapitalet 139 411 kr (soliditet 41,1 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.

Liknande företag