Werpers Verksamhetsutveckling ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2022–2025
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||
| Summa omsättningstillgångar | 427 694 | 568 786 | 489 210 | 558 022 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 427 694 | 568 786 | 489 210 | 558 022 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||
| Kortfristiga skulder | 159 302 | 251 421 | 107 451 | 133 279 |
| Långfristiga skulder | — | — | 90 508 | 49 820 |
| Summa skulder | 159 302 | 251 421 | 197 959 | 183 099 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 203 566 | 48 973 | −135 064 | 83 673 |
| Summa eget kapital | 268 392 | 317 365 | 291 251 | 374 923 |
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | 1 062 525 | 1 134 321 | 2 182 682 | 1 256 682 |
| Rörelseresultat | 256 446 | 59 817 | −33 642 | 105 132 |
| EBITDA | — | — | 79 599 | 105 132 |
| Resultat före skatt | 256 690 | 63 535 | −135 064 | 105 381 |
| Årets resultat | 203 566 | 48 973 | −135 064 | 83 673 |
| Personalkostnader | 622 986 | 955 973 | 1 356 076 | 985 674 |
| Avskrivningar | — | — | 113 241 | 0 |
| Övriga nyckeltal | ||||
| Anställda | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | 0 | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Werpers Verksamhetsutveckling AB
Översikt
Werpers Verksamhetsutveckling AB (org.nr 556960-4373) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2014 och har funnits i 12 år. Säte enligt registret: Tällberg. Bransch enligt SCB: konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 256 682 kr, vilket är 42,4 % mindre än året innan (2 182 682 kr). Från 2022 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 5,8 % per år. Årets resultat 2025 var en vinst på 83 673 kr (6,7 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 3 av 4 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 558 022 kr och det egna kapitalet 374 923 kr (soliditet 67,2 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.