Kärralager ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2023–2025
| 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 4 458 000 | 4 959 000 | 5 949 036 |
| Årets resultat | 164 227 | 183 712 | 1 212 922 |
| Balanserat resultat | — | — | — |
| Summa tillgångar | 25 644 329 | 30 305 335 | 32 297 633 |
| Summa skulder | 25 207 822 | 29 845 116 | 30 624 493 |
| Summa eget kapital | 436 507 | 460 219 | 1 673 140 |
| Anställda | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Kärralager AB
Översikt
Kärralager AB (org.nr 556953-7664) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2013 och har funnits i 12 år. Säte enligt registret: Mölndal. Bransch enligt SCB: uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler (SNI 68202).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 5 949 036 kr, vilket är 20,0 % mer än året innan (4 959 000 kr). Från 2023 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 15,5 % per år. Årets resultat 2025 var en vinst på 1 212 922 kr (20,4 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under alla 3 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 32 297 633 kr och det egna kapitalet 1 673 140 kr (soliditet 5,2 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.