Vi Tre Anestesi ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2019Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2018–2019
| 2018 | 2019 | |
|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||
| Summa omsättningstillgångar | 368 559 | 641 503 |
| Summa anläggningstillgångar | 51 502 | 211 591 |
| Summa tillgångar | 420 061 | 853 094 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||
| Kortfristiga skulder | 66 925 | 427 911 |
| Långfristiga skulder | — | — |
| Summa skulder | 136 925 | 427 911 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 208 612 | 142 047 |
| Summa eget kapital | 283 136 | 425 183 |
| Resultaträkning | ||
| Nettoomsättning | 3 610 930 | 4 232 804 |
| Rörelseresultat | 340 196 | 118 576 |
| EBITDA | 374 070 | 172 118 |
| Resultat före skatt | 269 666 | 184 085 |
| Årets resultat | 208 612 | 142 047 |
| Personalkostnader | 1 812 082 | 2 029 564 |
| Avskrivningar | 33 874 | 53 542 |
| Övriga nyckeltal | ||
| Anställda | 3 | 2 |
| Föreslagen utdelning | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Vi Tre Anestesi AB
Översikt
Vi Tre Anestesi AB (org.nr 556953-4729) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2013 och har funnits i 12 år. Säte enligt registret: Stockholm. Bransch enligt SCB: specialistläkarverksamhet inom öppenvård, ej på sjukhus (SNI 86222).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2019 var 4 232 804 kr, vilket är 17,2 % mer än året innan (3 610 930 kr). Årets resultat 2019 var en vinst på 142 047 kr (3,4 % av nettoomsättningen). Antal anställda räkenskapsåret 2019: 2 (året innan: 3). Nettoomsättningen per anställd var 2 116 402 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2019 var balansomslutningen 853 094 kr och det egna kapitalet 425 183 kr (soliditet 49,8 %).
Värt att notera
Den senaste digitalt inlämnade årsredovisningen avser 2019.
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 3 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.