Arboga Rekond Center ABAktiv

556952-0751AktiebolagRegistrerat 2013ARBOGA

Finansiell översikt

1 149 703 kr−25,4%
Omsättning 2025/26
−1,7%
Genomsnittlig årlig förändring 2019/20–2025/26
0500 tusen1 mn1,5 mn2 mn2019/202020/212021/222022/232023/242024/252025/26

Nyckeltal

2025/26
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
0200 tusen400 tusen600 tusen2019/202020/212021/222022/232023/242024/252025/26
Sammanställning av årsredovisningar2020–2026
2019/202020/212021/222022/232023/242024/252025/26
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar389 438125 561184 413307 854369 189496 541420 244
Summa anläggningstillgångar50 74746 1611 7650—29 60068 867
Summa tillgångar440 185171 722186 178307 854369 189526 141489 111
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder358 761−6 32714 38062 48954 634146 158108 255
Långfristiga skulder———————
Summa skulder358 761−6 32714 38062 48954 634146 158108 255
Aktiekapital50 00050 00050 00050 00050 00050 00050 000
Balanserat resultat———————
Årets resultat (eget kapital)−17 12014 40860 48473 56869 19065 428873
Summa eget kapital81 424178 049171 798245 365314 555379 983380 856
Resultaträkning
Nettoomsättning1 277 874764 395991 1231 106 0331 294 6601 540 2621 149 703
Rörelseresultat−15 66718 75678 44196 91990 77991 5652 555
EBITDA11 66663 342122 83798 68490 77998 96513 288
Resultat före skatt−17 12018 33176 17692 65589 18290 2011 227
Årets resultat−17 12014 40860 48473 56869 19065 428873
Personalkostnader718 681419 196564 569581 016679 879726 403830 976
Avskrivningar27 33344 58644 3961 76507 40010 733
Övriga nyckeltal
Anställda3—2—223
Föreslagen utdelning————000

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Sammanfattning: Arboga Rekond Center AB

Översikt

Arboga Rekond Center AB (org.nr 556952-0751) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2013 och har funnits i 12 år. Säte enligt registret: Arboga. Bransch enligt SCB: allmän service och reparation av motorfordon utom motorcyklar (SNI 95311).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2026 var 1 149 703 kr, vilket är 25,4 % mindre än året innan (1 540 262 kr). Från 2020 till 2026 har nettoomsättningen i genomsnitt minskat med 1,7 % per år. Årets resultat 2026 var en vinst på 873 kr (0,1 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 6 av 7 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2026: 3 (året innan: 2). Nettoomsättningen per anställd var 383 234 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2026 var balansomslutningen 489 111 kr och det egna kapitalet 380 856 kr (soliditet 77,9 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.

Liknande företag