Tango Meetings Management ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Utdelning
från årsredovisningenIngen utdelning föreslogs.
Sammanställning av årsredovisningar2019–2025
| 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||||
| Summa omsättningstillgångar | 2 582 381 | 2 585 825 | 3 108 021 | 1 562 661 | 783 914 | 669 979 | 340 747 |
| Summa anläggningstillgångar | 248 160 | 248 160 | 298 160 | 315 739 | 302 745 | 289 751 | 276 757 |
| Summa tillgångar | 2 830 541 | 2 833 985 | 3 406 181 | 1 878 400 | 1 086 659 | 959 730 | 617 504 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||||
| Kortfristiga skulder | 133 694 | 148 087 | 62 515 | 13 275 | 13 848 | 3 573 | 3 374 |
| Långfristiga skulder | 204 160 | 204 160 | 204 160 | 129 669 | 129 669 | 129 669 | 72 980 |
| Summa skulder | 337 854 | 352 247 | 266 675 | 142 944 | 143 517 | 133 242 | 76 354 |
| Aktiekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 2 399 828 | −10 949 | 657 767 | −404 050 | −292 314 | −116 654 | −285 338 |
| Summa eget kapital | 2 492 687 | 2 481 738 | 3 139 506 | 1 735 456 | 943 142 | 826 488 | 541 150 |
| Resultaträkning | |||||||
| Nettoomsättning | 142 399 | 2 353 | 57 858 | 41 108 | 5 147 | 13 915 | 14 521 |
| Rörelseresultat | −350 906 | −138 238 | −366 569 | −396 070 | −257 812 | −269 306 | −226 991 |
| EBITDA | — | — | — | −383 076 | −244 818 | −256 312 | −213 997 |
| Resultat före skatt | 2 399 828 | −10 949 | 657 767 | −404 050 | −292 314 | −116 654 | −285 338 |
| Årets resultat | 2 399 828 | −10 949 | 657 767 | −404 050 | −292 314 | −116 654 | −285 338 |
| Personalkostnader | — | — | — | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | 12 994 | 12 994 | 12 994 | 12 994 |
| Övriga nyckeltal | |||||||
| Anställda | — | — | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | 1 000 000 | 500 000 | 0 | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Tango Meetings Management AB
Översikt
Tango Meetings Management AB (org.nr 556949-6382) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2013 och har funnits i 12 år. Säte enligt registret: Djurås. Bransch enligt SCB: konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 14 521 kr, vilket är 4,4 % mer än året innan (13 915 kr). Från 2019 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt minskat med 31,6 % per år. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 285 338 kr. Företaget har gått med vinst under 2 av 7 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 617 504 kr och det egna kapitalet 541 150 kr (soliditet 87,6 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.