Proffz Cleaning Nordic ABAktiv

556937-5586AktiebolagRegistrerat 2013LJUNGBY

Finansiell översikt

296 567 kr+41,2%
Omsättning 2024
+19,7%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2021–2024
0100 tusen200 tusen300 tusen2021202220232024

Nyckeltal

2024
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
0100 tusen200 tusen300 tusen2021202220232024
Sammanställning av årsredovisningar2021–2024
2021202220232024
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar183 804174 378200 823147 756
Summa anläggningstillgångar————
Summa tillgångar183 804174 378200 823147 756
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder133 226123 39484 45080 503
Långfristiga skulder12 683041 4930
Summa skulder145 909123 394125 94380 503
Aktiekapital50 00050 00050 00050 000
Balanserat resultat————
Årets resultat (eget kapital)−17 56013 09023 896−7 628
Summa eget kapital37 89550 98474 88067 253
Resultaträkning
Nettoomsättning173 000223 000210 000296 567
Rörelseresultat−14 71315 26732 357−6 594
Resultat före skatt−17 58413 09029 099−7 628
Årets resultat−17 56013 09023 896−7 628
Personalkostnader————
Avskrivningar————
Övriga nyckeltal
Anställda————
Föreslagen utdelning————

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Sammanfattning: Proffz Cleaning Nordic AB

Översikt

Proffz Cleaning Nordic AB (org.nr 556937-5586) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2013 och har funnits i 13 år. Säte enligt registret: Ljungby.

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2024 var 296 567 kr, vilket är 41,2 % mer än året innan (210 000 kr). Från 2021 till 2024 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 19,7 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2021–2024). Räkenskapsåret 2024 gav en förlust på 7 628 kr. Företaget har gått med vinst under 2 av 4 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2024 var balansomslutningen 147 756 kr och det egna kapitalet 67 253 kr (soliditet 45,5 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.

Liknande företag

Samma bransch i LJUNGBY