Bare Skin by Natti ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2022/23Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2021–2023
| 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | |
|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||
| Summa omsättningstillgångar | 273 547 | 361 559 | 318 253 |
| Summa anläggningstillgångar | 2 214 | 16 835 | 13 227 |
| Summa tillgångar | 275 761 | 378 394 | 331 480 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||
| Kortfristiga skulder | 172 706 | 256 783 | 181 341 |
| Långfristiga skulder | — | — | — |
| Summa skulder | 172 706 | 256 783 | 181 341 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 7 090 | 18 555 | 28 528 |
| Summa eget kapital | 103 055 | 121 611 | 150 139 |
| Resultaträkning | |||
| Nettoomsättning | 871 000 | 928 000 | 875 000 |
| Rörelseresultat | 12 192 | 25 519 | 39 672 |
| EBITDA | 19 245 | 28 936 | 43 280 |
| Resultat före skatt | 10 111 | 24 269 | 37 962 |
| Årets resultat | 7 090 | 18 555 | 28 528 |
| Personalkostnader | 430 407 | 532 430 | 409 407 |
| Avskrivningar | 7 053 | 3 417 | 3 608 |
| Övriga nyckeltal | |||
| Anställda | 1 | 1 | 1 |
| Föreslagen utdelning | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Bare Skin by Natti AB
Översikt
Bare Skin by Natti AB (org.nr 556933-3395) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2013 och har funnits i 13 år. Säte enligt registret: Karlstad. Bransch enligt SCB: skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar (SNI 96220).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2023 var 875 000 kr, vilket är 5,7 % mindre än året innan (928 000 kr). Årets resultat 2023 var en vinst på 28 528 kr (3,3 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under alla 3 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2023: 1. Nettoomsättningen per anställd var 875 000 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2023 var balansomslutningen 331 480 kr och det egna kapitalet 150 139 kr (soliditet 45,3 %).
Värt att notera
Den senaste digitalt inlämnade årsredovisningen avser 2023.
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.