Sundholmen 11 Friskvård ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2019–2025
| 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||||
| Summa omsättningstillgångar | 294 344 | 78 143 | 128 037 | 165 103 | 198 354 | 182 980 | 218 178 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 294 344 | 78 143 | 128 037 | 165 103 | 198 354 | 182 980 | 218 178 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||||
| Kortfristiga skulder | 99 872 | 11 196 | 72 519 | 102 839 | 124 768 | 110 037 | 119 641 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 99 872 | 11 196 | 72 519 | 102 839 | 124 768 | 110 037 | 119 641 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 118 070 | −7 525 | −11 429 | 6 746 | 11 322 | −643 | 25 594 |
| Summa eget kapital | 194 472 | 66 947 | 55 518 | 62 264 | 73 586 | 72 943 | 98 537 |
| Resultaträkning | |||||||
| Nettoomsättning | 281 000 | 42 000 | 199 000 | 374 000 | 454 000 | 427 000 | 431 000 |
| Rörelseresultat | 150 419 | −7 441 | −11 251 | 6 744 | 11 277 | −761 | 31 853 |
| Resultat före skatt | 150 257 | −7 525 | −11 429 | 6 746 | 11 322 | −643 | 31 860 |
| Årets resultat | 118 070 | −7 525 | −11 429 | 6 746 | 11 322 | −643 | 25 594 |
| Personalkostnader | 0 | 1 144 | 136 010 | 273 431 | 259 618 | 234 602 | 193 498 |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||||||
| Anställda | — | — | — | — | — | — | 1 |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Sundholmen 11 Friskvård AB
Översikt
Sundholmen 11 Friskvård AB (org.nr 556932-1382) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2013 och har funnits i 13 år. Säte enligt registret: Limhamn. Bransch enligt SCB: dagspa, bastu och ångbastu (SNI 96230).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 431 000 kr, vilket är 0,9 % mer än året innan (427 000 kr). Från 2019 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 7,4 % per år. Årets resultat 2025 var en vinst på 25 594 kr (5,9 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 4 av 7 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 431 000 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 218 178 kr och det egna kapitalet 98 537 kr (soliditet 45,2 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.