Heyli ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2018–2025
| 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||||||
| Summa omsättningstillgångar | 726 881 | −130 676 | 15 899 | 0 | 0 | — | — | — |
| Summa anläggningstillgångar | 46 087 | 0 | 208 186 | 208 186 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Summa tillgångar | 772 968 | −130 676 | 224 085 | 208 186 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||||||
| Kortfristiga skulder | 301 984 | −198 557 | 87 243 | 16 309 | 0 | — | — | — |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 415 861 | −198 557 | 87 243 | 16 309 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 306 693 | −9 226 | 68 961 | 55 035 | 0 | 0 | 0 | — |
| Summa eget kapital | 357 107 | 67 881 | 136 842 | 191 877 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Resultaträkning | ||||||||
| Nettoomsättning | 1 250 554 | 1 093 219 | 196 805 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | 414 400 | −322 251 | 89 849 | 72 170 | 0 | 0 | 0 | — |
| EBITDA | 434 151 | −322 251 | — | — | — | — | 0 | — |
| Resultat före skatt | 396 673 | −9 226 | 86 669 | 72 720 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat | 306 693 | −9 226 | 68 961 | 55 035 | 0 | 0 | 0 | — |
| Personalkostnader | 536 998 | 385 377 | 7 584 | 0 | — | — | 0 | — |
| Avskrivningar | 19 751 | 0 | — | — | — | — | 0 | — |
| Övriga nyckeltal | ||||||||
| Anställda | — | 1 | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Heyli AB
Översikt
Heyli AB (org.nr 556931-2084) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2013 och har funnits i 13 år. Säte enligt registret: Sundbyberg. Bransch enligt SCB: traditionell, komplementär och alternativ medicin (SNI 86960).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Företaget har gått med vinst under 3 av 7 redovisade räkenskapsår. Enligt årsredovisningen hade företaget inga anställda räkenskapsåret 2022. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 50 000 kr och det egna kapitalet 50 000 kr (soliditet 100 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.