Nilsson och Malmeflod Fastighetsförvaltning ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2024/25Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2019–2025
| 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||||
| Summa omsättningstillgångar | 191 163 | 138 630 | 230 037 | 74 698 | 74 619 | 69 671 | 64 502 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 191 163 | 138 630 | 230 037 | 74 698 | 74 619 | 69 671 | 64 502 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||||
| Kortfristiga skulder | 134 153 | 10 001 | 10 000 | 12 578 | 18 359 | 16 359 | 12 359 |
| Långfristiga skulder | 0 | 60 000 | 156 500 | — | — | — | — |
| Summa skulder | 134 153 | 70 001 | 166 500 | 12 578 | 18 359 | 16 359 | 12 359 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −15 508 | 11 620 | −20 093 | −1 417 | −5 860 | −2 948 | −4 169 |
| Summa eget kapital | 57 010 | 68 629 | 63 537 | 62 120 | 56 260 | 53 312 | 52 143 |
| Resultaträkning | |||||||
| Nettoomsättning | 0 | — | — | — | — | — | — |
| Rörelseresultat | −15 525 | 13 152 | −20 000 | −1 417 | −5 875 | −3 001 | −4 213 |
| Resultat före skatt | −15 508 | 12 315 | −20 093 | −1 417 | −5 860 | −2 948 | −4 169 |
| Årets resultat | −15 508 | 11 620 | −20 093 | −1 417 | −5 860 | −2 948 | −4 169 |
| Personalkostnader | — | — | — | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||||||
| Anställda | — | — | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Nilsson och Malmeflod Fastighetsförvaltning AB
Översikt
Nilsson och Malmeflod Fastighetsförvaltning AB (org.nr 556926-7007) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2013 och har funnits i 13 år. Säte enligt registret: Vendelsö.
Ekonomi
Räkenskapsåret 2019 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 4 169 kr. Företaget har gått med vinst under 1 av 7 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 64 502 kr och det egna kapitalet 52 143 kr (soliditet 80,8 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.