Kaddahs Falafel ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2020–2025
| 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||||
| Summa omsättningstillgångar | 678 654 | 678 654 | 798 654 | 64 727 | 10 198 | 104 959 |
| Summa anläggningstillgångar | 1 533 410 | 1 533 410 | 4 878 970 | 4 503 095 | 4 127 095 | 3 801 067 |
| Summa tillgångar | 2 212 064 | 2 212 064 | 5 677 624 | 4 567 822 | 4 137 293 | 3 906 026 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||||
| Kortfristiga skulder | 3 000 | 3 000 | 3 171 | 388 667 | 537 193 | 911 407 |
| Långfristiga skulder | 217 028 | 217 028 | 5 230 358 | 4 115 000 | 2 550 000 | 2 277 737 |
| Summa skulder | 220 028 | 220 028 | 5 233 529 | 4 503 667 | 3 087 193 | 3 189 144 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −3 000 | 0 | −1 547 941 | −379 940 | 985 945 | −8 218 |
| Summa eget kapital | 1 992 036 | 1 992 036 | 444 095 | 64 155 | 1 050 100 | 716 882 |
| Resultaträkning | ||||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 142 000 | 298 000 | 0 |
| Rörelseresultat | −3 000 | 0 | −122 540 | −355 301 | 201 229 | 57 426 |
| EBITDA | — | — | −121 510 | 20 574 | 577 229 | 383 454 |
| Resultat före skatt | −3 000 | 0 | −1 547 941 | −379 940 | 985 945 | −8 218 |
| Årets resultat | −3 000 | 0 | −1 547 941 | −379 940 | 985 945 | −8 218 |
| Personalkostnader | — | — | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | 1 030 | 375 875 | 376 000 | 326 028 |
| Övriga nyckeltal | ||||||
| Anställda | — | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Kaddahs Falafel AB
Översikt
Kaddahs Falafel AB (org.nr 556923-8693) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2013 och har funnits i 13 år. Säte enligt registret: Malmö. Bransch enligt SCB: uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler (SNI 68203).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 8 218 kr. Företaget har gått med vinst under 1 av 6 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 3 906 026 kr och det egna kapitalet 716 882 kr (soliditet 18,4 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.
Liknande företag
- Malmö Frimurare Byggnads Aktiebolag
- Maskin och Inventarie Aktiebolaget
- Skanska Fastigheter Malmö AB
- E.ON Fastigheter Sverige Aktiebolag
- Krukmakaren Fastighets AB
- Aktiebolaget Chr. Jensen
- OVERLINE AB
- Revisionsfirman Sven-Erik Nilsson Aktiebolag
- von Walter Fastigheter AB
- Volito Fastighetsförvaltning Aktiebolag