Linnea Omsorg Konsult ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2020–2025
| 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||||
| Summa omsättningstillgångar | 47 030 | 191 270 | 200 033 | 280 528 | 309 851 | 385 100 |
| Summa anläggningstillgångar | 0 | 650 112 | 623 024 | 607 312 | 595 664 | 478 330 |
| Summa tillgångar | 47 030 | 841 382 | 823 057 | 887 840 | 905 515 | 863 430 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||||
| Kortfristiga skulder | 4 300 | 21 917 | 29 913 | 45 207 | 14 588 | 14 528 |
| Långfristiga skulder | 0 | 700 000 | 630 000 | 630 000 | 630 000 | 630 000 |
| Summa skulder | 4 300 | 741 201 | 692 139 | 722 190 | 706 240 | 667 780 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −11 716 | 57 451 | 30 737 | 34 732 | 33 625 | −3 625 |
| Summa eget kapital | 42 730 | 100 181 | 130 918 | 165 650 | 199 275 | 195 650 |
| Resultaträkning | ||||||
| Nettoomsättning | 10 800 | 67 502 | 28 498 | 39 598 | −4 | 120 000 |
| Rörelseresultat | −11 716 | 88 652 | 51 675 | 58 609 | 57 449 | −49 042 |
| EBITDA | −11 716 | 115 740 | 78 763 | 74 321 | 69 097 | 68 292 |
| Resultat före skatt | −11 716 | 69 368 | 38 733 | 43 851 | 42 691 | −3 625 |
| Årets resultat | −11 716 | 57 451 | 30 737 | 34 732 | 33 625 | −3 625 |
| Personalkostnader | 16 531 | 42 054 | 40 437 | 25 114 | 0 | — |
| Avskrivningar | 0 | 27 088 | 27 088 | 15 712 | 11 648 | 117 334 |
| Övriga nyckeltal | ||||||
| Anställda | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | 0 | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Linnea Omsorg Konsult AB
Översikt
Linnea Omsorg Konsult AB (org.nr 556910-9084) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2012 och har funnits i 13 år. Säte enligt registret: Järna.
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 120 000 kr. Från 2020 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 61,9 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2020–2025). Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 3 625 kr. Företaget har gått med vinst under 4 av 6 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2023: 1. Nettoomsättningen per anställd var 39 598 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 863 430 kr och det egna kapitalet 195 650 kr (soliditet 22,7 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.