Obrell Solution Management ABAktiv

556908-0889AktiebolagRegistrerat 2012HÖÖR

Finansiell översikt

664 578 kr+12,4%
Omsättning 2025
+11,3%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2020–2025
0200 tusen400 tusen600 tusen800 tusen202020212022202320242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
0200 tusen400 tusen600 tusen202020212022202320242025
Sammanställning av årsredovisningar2020–2025
202020212022202320242025
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar−118 076−165 60881 07794 68424 57765 370
Summa anläggningstillgångar79 000−79 00067 875199 476−853134 656
Summa tillgångar−39 076−244 608148 952294 16023 724200 026
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder−79 114−58 76728 068137 934−1 49036 765
Långfristiga skulder3 154−106 1980283 00050 00047 739
Summa skulder−75 960−164 96550 105420 41448 51083 984
Aktiekapital50 00050 00050 00050 00050 00050 000
Balanserat resultat——————
Årets resultat (eget kapital)−243 116−116 527172 531−42 59819 471139 298
Summa eget kapital36 884−79 64398 847−126 254−24 786116 042
Resultaträkning
Nettoomsättning389 424180 207598 350634 555591 168664 578
Rörelseresultat−239 604−114 590211 602−41 38820 446172 838
EBITDA——220 8641 472131 628227 075
Resultat före skatt−243 116−116 527186 471−42 59819 471172 290
Årets resultat−243 116−116 527172 531−42 59819 471139 298
Personalkostnader2 9270—221 88131 06126 122
Avskrivningar——9 26242 860111 18254 237
Övriga nyckeltal
Anställda—00111
Föreslagen utdelning—————0

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Sammanfattning: Obrell Solution Management AB

Översikt

Obrell Solution Management AB (org.nr 556908-0889) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2012 och har funnits i 13 år. Säte enligt registret: Höör. Bransch enligt SCB: allmän service och reparation av motorfordon utom motorcyklar (SNI 95311).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 664 578 kr, vilket är 12,4 % mer än året innan (591 168 kr). Från 2020 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 11,3 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2020–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 139 298 kr (21,0 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 3 av 6 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 664 578 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 200 026 kr och det egna kapitalet 116 042 kr (soliditet 58,0 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 4 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.

Liknande företag

Obrell Solution Management AB (556908-0889) — bolagsprofil.se