Ce Sprinkler Invest ABAktiv

556902-6502AktiebolagRegistrerat 2012NYKÖPING

Finansiell översikt

869 995 kr+0,0%
Omsättning 2021
+20,4%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2019–2021
0250 tusen500 tusen750 tusen1 mn201920202021

Nyckeltal

2021
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
010 mn20 mn30 mn201920202021

Utdelning

från årsredovisningen
2021

Föreslagen utdelning 6 000 000 kr.

Historik
20216 000 000 kr
20206 000 000 kr
Sammanställning av årsredovisningar2019–2021
201920202021
Nettoomsättning599 996869 994869 995
Årets resultat9 108 24114 977 9545 046 265
Balanserat resultat———
Summa tillgångar26 847 99427 390 85826 427 871
Summa skulder11 219 0862 783 9962 774 744
Summa eget kapital15 628 90824 606 86223 653 127
Anställda———
Föreslagen utdelning—6 000 0006 000 000

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: Ce Sprinkler Invest AB

Översikt

Ce Sprinkler Invest AB (org.nr 556902-6502) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2012 och har funnits i 14 år. Säte enligt registret: Nyköping. Bransch enligt SCB: verksamheter som utövas av huvudkontor (SNI 70100).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2021 var 869 995 kr, i nivå med året innan. Från 2019 till 2021 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 20,4 % per år. Årets resultat 2021 var en vinst på 5 046 265 kr (580 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under alla 3 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2021 var balansomslutningen 26 427 871 kr och det egna kapitalet 23 653 127 kr (soliditet 89,5 %). Årsredovisningen för 2021 föreslår en utdelning på 6 000 000 kr.

Värt att notera

Den senaste digitalt inlämnade årsredovisningen avser 2021.

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.