C&J TeknikKunskaper ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2019–2025
| 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||||
| Summa omsättningstillgångar | 87 361 | 138 220 | 191 300 | 75 247 | 69 588 | 64 112 | 120 068 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 87 361 | 138 220 | 191 300 | 75 247 | 69 588 | 64 112 | 120 068 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||||
| Kortfristiga skulder | 17 217 | 32 269 | 39 119 | 24 480 | 31 089 | 23 530 | 94 359 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 17 217 | 32 269 | 39 119 | 24 480 | 31 089 | 23 530 | 94 359 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 11 098 | 35 807 | 46 230 | −101 413 | −12 269 | −32 917 | −58 873 |
| Summa eget kapital | 70 144 | 105 951 | 152 181 | 50 767 | 38 499 | 40 582 | 25 709 |
| Resultaträkning | |||||||
| Nettoomsättning | 63 000 | 169 000 | 218 000 | 167 000 | 134 000 | 123 000 | 46 000 |
| Rörelseresultat | 11 734 | 36 821 | 59 297 | −101 415 | −11 455 | −32 054 | −59 007 |
| Resultat före skatt | 11 098 | 36 821 | 58 526 | −101 413 | −12 269 | −32 917 | −58 873 |
| Årets resultat | 11 098 | 35 807 | 46 230 | −101 413 | −12 269 | −32 917 | −58 873 |
| Personalkostnader | — | — | — | 39 661 | 16 000 | 0 | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||||||
| Anställda | — | — | — | — | 1 | 1 | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: C&J TeknikKunskaper AB
Översikt
C&J TeknikKunskaper AB (org.nr 556895-6121) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2012 och har funnits i 14 år. Säte enligt registret: Upplands Väsby. Bransch enligt SCB: trafikskoleverksamhet (SNI 85530).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 46 000 kr, vilket är 62,6 % mindre än året innan (123 000 kr). Från 2019 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt minskat med 5,1 % per år. Det är den lägsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2019–2025). Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 58 873 kr. Företaget har gått med vinst under 3 av 7 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2024: 1. Nettoomsättningen per anställd var 123 000 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 120 068 kr och det egna kapitalet 25 709 kr (soliditet 21,4 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.