Nina Persson Holding ABAktiv
Finansiell översikt
Det finns inga uppgifter för den här posten.
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2018–2025
| 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||||||
| Summa omsättningstillgångar | 1 426 | 1 426 | 1 426 | 1 426 | 1 426 | 1 453 | 1 482 | 813 |
| Summa anläggningstillgångar | 452 500 | 452 500 | 602 500 | 602 500 | 602 500 | 452 500 | 452 500 | 452 500 |
| Summa tillgångar | 453 926 | 453 926 | 603 926 | 603 926 | 603 926 | 453 953 | 453 982 | 453 313 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||||||
| Kortfristiga skulder | 329 972 | 79 972 | 79 972 | 79 972 | 79 972 | 85 066 | 135 066 | 185 972 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 329 972 | 79 972 | 79 972 | 79 972 | 79 972 | 85 066 | 135 066 | 185 972 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −24 | 250 000 | 150 000 | 0 | 0 | 119 665 | 200 029 | 198 425 |
| Summa eget kapital | 123 954 | 373 954 | 523 954 | 523 954 | 523 954 | 368 887 | 318 916 | 267 341 |
| Resultaträkning | ||||||||
| Nettoomsättning | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Rörelseresultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | −1 193 |
| Resultat före skatt | −24 | 250 000 | 150 000 | 0 | 0 | 124 759 | 200 029 | 198 425 |
| Årets resultat | −24 | 250 000 | 150 000 | 0 | 0 | 119 665 | 200 029 | 198 425 |
| Personalkostnader | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||||||
| Anställda | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Nina Persson Holding AB
Översikt
Nina Persson Holding AB (org.nr 556889-9511) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2012 och har funnits i 14 år. Säte enligt registret: Stockholm. Bransch enligt SCB: holdingverksamhet i icke-finansiella koncerner (SNI 64212).
Ekonomi
Årets resultat 2025 var en vinst på 198 425 kr. Företaget har gått med vinst under 5 av 8 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 453 313 kr och det egna kapitalet 267 341 kr (soliditet 59,0 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.