Norrortsmäklarna Holding ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025/26Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2023–2026
| 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||
| Summa omsättningstillgångar | 26 263 | 24 645 | 15 776 | 13 923 |
| Summa anläggningstillgångar | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Summa tillgångar | 126 263 | 124 645 | 115 776 | 113 923 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||
| Kortfristiga skulder | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — |
| Summa skulder | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −12 040 | −1 618 | −8 869 | −1 853 |
| Summa eget kapital | 106 263 | 104 645 | 95 776 | 93 923 |
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | 12 000 | 16 000 | 0 | 8 000 |
| Rörelseresultat | −12 240 | −2 051 | −9 000 | −1 948 |
| Resultat före skatt | −12 040 | −1 618 | −8 869 | −1 853 |
| Årets resultat | −12 040 | −1 618 | −8 869 | −1 853 |
| Personalkostnader | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||
| Anställda | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Norrortsmäklarna Holding AB
Översikt
Norrortsmäklarna Holding AB (org.nr 556885-7758) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2012 och har funnits i 14 år. Säte enligt registret: Täby. Bransch enligt SCB: holdingverksamhet i icke-finansiella koncerner (SNI 64212).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2026 var 8 000 kr. Från 2023 till 2026 har nettoomsättningen i genomsnitt minskat med 12,6 % per år. Räkenskapsåret 2026 gav en förlust på 1 853 kr. Företaget har gått med förlust under alla 4 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2026 var balansomslutningen 113 923 kr och det egna kapitalet 93 923 kr (soliditet 82,4 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 3 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.