Norrtälje Måleri ABAktiv

556882-4691AktiebolagRegistrerat 2012NORRTÄLJE

Finansiell översikt

0 kr−100,0%
Omsättning 2024/25
020 tusen40 tusen60 tusen2020/212021/222022/232023/242024/25

Nyckeltal

2024/25
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
0200 tusen400 tusen600 tusen2020/212021/222022/232023/242024/25

Utdelning

från årsredovisningen
2024/25

Ingen utdelning föreslogs.

Historik
2024/250 kr
2023/24500 000 kr
2022/230 kr
Sammanställning av årsredovisningar2021–2025
2020/212021/222022/232023/242024/25
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar175 200583 477568 219575 32771 691
Summa anläggningstillgångar401 8840———
Summa tillgångar577 084583 477568 219575 32771 691
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder22 74428 61913 27316 99617 037
Långfristiga skulder—————
Summa skulder22 74428 61913 27316 99617 037
Aktiekapital50 00050 00050 00050 00050 000
Balanserat resultat—————
Årets resultat (eget kapital)2 930518883 385−3 677
Summa eget kapital554 340554 858554 946558 33154 654
Resultaträkning
Nettoomsättning48 43104 9107 2000
Rörelseresultat4 510−33 367−22 8684 308−3 636
Resultat före skatt3 884649884 270−3 677
Årets resultat2 930518883 385−3 677
Personalkostnader7 173706−4770—
Avskrivningar—————
Övriga nyckeltal
Anställda—————
Föreslagen utdelning——0500 0000

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: Norrtälje Måleri AB

Översikt

Norrtälje Måleri AB (org.nr 556882-4691) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2012 och har funnits i 14 år. Säte enligt registret: Norrtälje. Bransch enligt SCB: byggnadssnickeriarbeten (SNI 43320).

Ekonomi

Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 3 677 kr. Företaget har gått med vinst under 4 av 5 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 71 691 kr och det egna kapitalet 54 654 kr (soliditet 76,2 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.