Fastica Mönsterås Stolpen 4 ABAktiv

556863-8596AktiebolagRegistrerat 2011VÄSTERÅS

Finansiell översikt

5 382 000 kr+1,8%
Omsättning 2025
+5,8%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2022–2025
02 mn4 mn6 mn2022202320242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
025 mn50 mn75 mn2022202320242025
Sammanställning av årsredovisningar2022–2025
2022202320242025
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar71 0006 0002 0003 000
Summa anläggningstillgångar62 716 00062 048 00060 792 00060 187 000
Summa tillgångar62 787 00062 054 00060 794 00060 190 000
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder60 801 00060 156 00058 934 00058 129 000
Långfristiga skulder————
Summa skulder62 687 00061 954 00060 648 00059 767 000
Aktiekapital100 000100 000100 000100 000
Balanserat resultat————
Årets resultat (eget kapital)2 012 000046 000277 000
Summa eget kapital100 000100 000146 000423 000
Resultaträkning
Nettoomsättning4 545 0004 967 0005 285 0005 382 000
Rörelseresultat1 994 0002 466 0002 836 0002 969 000
Resultat före skatt3 394 000418 000−190 000684 000
Årets resultat2 012 000046 000277 000
Personalkostnader————
Avskrivningar————
Övriga nyckeltal
Anställda————
Föreslagen utdelning————

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Sammanfattning: Fastica Mönsterås Stolpen 4 AB

Översikt

Fastica Mönsterås Stolpen 4 AB (org.nr 556863-8596) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2011 och har funnits i 15 år. Säte enligt registret: Västerås. Bransch enligt SCB: uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler (SNI 68203).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 5 382 000 kr, vilket är 1,8 % mer än året innan (5 285 000 kr). Från 2022 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 5,8 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2022–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 277 000 kr (5,1 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 3 av 4 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 60 190 000 kr och det egna kapitalet 423 000 kr (soliditet 0,7 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 5 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.

Liknande företag

Fastica Mönsterås Stolpen 4 AB (556863-8596) — bolagsprofil.se