Radas Städ och Fönsterputs ABAktiv

556863-5196AktiebolagRegistrerat 2011HISINGS KÄRRA

Finansiell översikt

3 009 000 kr+7,1%
Omsättning 2025
+7,1%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2024–2025
01 mn2 mn3 mn4 mn20242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
0500 tusen1 mn1,5 mn20242025
Sammanställning av årsredovisningar2024–2025
20242025
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar1 374 8761 129 509
Summa anläggningstillgångar16 35110 335
Summa tillgångar1 391 2271 139 844
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder798 071719 039
Långfristiga skulder——
Summa skulder908 071829 039
Aktiekapital50 00050 000
Balanserat resultat——
Årets resultat (eget kapital)114 830−72 351
Summa eget kapital483 156310 805
Resultaträkning
Nettoomsättning2 809 0003 009 000
Rörelseresultat189 809−31 928
EBITDA195 825−25 912
Resultat före skatt144 588−29 617
Årets resultat114 830−72 351
Personalkostnader2 838 2762 856 051
Avskrivningar6 0166 016
Övriga nyckeltal
Anställda66
Föreslagen utdelning——

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Sammanfattning: Radas Städ och Fönsterputs AB

Översikt

Radas Städ och Fönsterputs AB (org.nr 556863-5196) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2011 och har funnits i 15 år. Säte enligt registret: Hisings Kärra. Bransch enligt SCB: lokalvård (SNI 81210).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 3 009 000 kr, vilket är 7,1 % mer än året innan (2 809 000 kr). Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 72 351 kr. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 6. Nettoomsättningen per anställd var 501 500 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 1 139 844 kr och det egna kapitalet 310 805 kr (soliditet 27,3 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.

Liknande företag