Hundra knop ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2023–2025
| 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||
| Summa omsättningstillgångar | 19 674 | 9 972 | 25 281 |
| Summa anläggningstillgångar | 4 475 000 | 4 425 000 | 4 375 000 |
| Summa tillgångar | 4 495 000 | 4 435 000 | 4 400 000 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||
| Kortfristiga skulder | 0 | 55 | 55 |
| Långfristiga skulder | 1 225 700 | 1 165 700 | 1 190 700 |
| Summa skulder | 1 226 026 | 1 165 784 | 1 190 475 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 69 962 | 242 | −59 691 |
| Summa eget kapital | 3 268 974 | 3 269 216 | 3 209 525 |
| Resultaträkning | |||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −204 632 | −60 177 | −59 993 |
| EBITDA | −154 632 | −10 177 | −9 993 |
| Resultat före skatt | 69 962 | 297 | −59 691 |
| Årets resultat | 69 962 | 242 | −59 691 |
| Personalkostnader | 48 400 | 0 | — |
| Avskrivningar | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Övriga nyckeltal | |||
| Anställda | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Hundra knop AB
Översikt
Hundra knop AB (org.nr 556860-9555) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2011 och har funnits i 15 år. Säte enligt registret: Riala.
Ekonomi
Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 59 691 kr. Företaget har gått med vinst under 2 av 3 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 4 400 000 kr och det egna kapitalet 3 209 525 kr (soliditet 72,9 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.