Ch o R Ivarsson Bygg Nybrostrand ABAktiv

556859-7669AktiebolagRegistrerat 2011YSTAD

Finansiell översikt

1 267 000 kr−76,4%
Omsättning 2025
−16,7%
Genomsnittlig årlig förändring 2020–2025
02 mn4 mn6 mn8 mn202020212022202320242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
01 mn2 mn3 mn202020212022202320242025
Sammanställning av årsredovisningar2020–2025
20212022202320242025
Nettoomsättning6 524 0001 566 0002 711 0005 365 0001 267 000
Årets resultat207 465111 014241 946544 64339 634
Balanserat resultat—————
Summa tillgångar1 420 314586 5212 690 4481 805 5411 470 044
Summa skulder1 159 544214 7362 076 718647 168272 037
Summa eget kapital260 770371 785613 7301 158 3731 198 007
Anställda31111

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: Ch o R Ivarsson Bygg Nybrostrand AB

Översikt

Ch o R Ivarsson Bygg Nybrostrand AB (org.nr 556859-7669) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2011 och har funnits i 15 år. Säte enligt registret: Ystad. Bransch enligt SCB: byggnadssnickeriarbeten (SNI 43320).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 267 000 kr, vilket är 76,4 % mindre än året innan (5 365 000 kr). Från 2020 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt minskat med 16,7 % per år. Det är den lägsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2020–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 39 634 kr (3,1 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under alla 6 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 1 267 000 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 1 470 044 kr och det egna kapitalet 1 198 007 kr (soliditet 81,5 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.