New Flow Avloppsteknik ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2024/25Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2024–2025
| 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||
| Summa omsättningstillgångar | 2 203 294 | 2 337 371 |
| Summa anläggningstillgångar | 1 518 | 31 811 |
| Summa tillgångar | 2 204 812 | 2 369 182 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||
| Kortfristiga skulder | 639 098 | 890 679 |
| Långfristiga skulder | — | — |
| Summa skulder | 639 098 | 890 679 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 201 948 | 512 789 |
| Summa eget kapital | 1 565 714 | 1 478 503 |
| Resultaträkning | ||
| Nettoomsättning | 4 598 000 | 6 132 000 |
| Rörelseresultat | 252 528 | 674 582 |
| EBITDA | 252 528 | 678 139 |
| Resultat före skatt | 253 967 | 676 834 |
| Årets resultat | 201 948 | 512 789 |
| Personalkostnader | 1 943 988 | 2 167 995 |
| Avskrivningar | 0 | 3 557 |
| Övriga nyckeltal | ||
| Anställda | 3 | 3 |
| Föreslagen utdelning | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: New Flow Avloppsteknik AB
Översikt
New Flow Avloppsteknik AB (org.nr 556852-0372) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2011 och har funnits i 15 år. Säte enligt registret: Gävle. Bransch enligt SCB: värme- och sanitetsarbeten (SNI 43221).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 6 132 000 kr, vilket är 33,4 % mer än året innan (4 598 000 kr). Årets resultat 2025 var en vinst på 512 789 kr (8,4 % av nettoomsättningen). Antal anställda räkenskapsåret 2025: 3. Nettoomsättningen per anställd var 2 044 000 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 2 369 182 kr och det egna kapitalet 1 478 503 kr (soliditet 62,4 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.