Oakleys Showrestaurant & Event ABAktiv

556850-7841AktiebolagRegistrerat 2011GÖTEBORG

Finansiell översikt

1 825 962 kr−2,8%
Omsättning 2025
+27,0%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2021–2025
0500 tusen1 mn1,5 mn2 mn20212022202320242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
02,5 mn5 mn7,5 mn20212022202320242025

Utdelning

från årsredovisningen
2022

Föreslagen utdelning 500 000 kr.

Sammanställning av årsredovisningar2021–2025
20212022202320242025
Nettoomsättning701 0001 830 9021 820 2901 879 0131 825 962
Årets resultat−17 501−54 496−181 565590 653−280 211
Balanserat resultat—————
Summa tillgångar3 526 1455 072 6803 995 3576 632 1855 948 362
Summa skulder484 2792 085 3101 689 5523 735 7273 332 115
Summa eget kapital3 041 8662 987 3702 305 8052 896 4582 616 247
Anställda11111
Föreslagen utdelning—500 000———

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: Oakleys Showrestaurant & Event AB

Översikt

Oakleys Showrestaurant & Event AB (org.nr 556850-7841) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2011 och har funnits i 15 år. Säte enligt registret: Göteborg. Bransch enligt SCB: skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar (SNI 96220).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 825 962 kr, vilket är 2,8 % mindre än året innan (1 879 013 kr). Från 2021 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 27,0 % per år. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 280 211 kr. Företaget har gått med vinst under 1 av 5 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 1 825 962 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 5 948 362 kr och det egna kapitalet 2 616 247 kr (soliditet 44,0 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 3 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.