BoneLab Medico ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Utdelning
från årsredovisningenFöreslagen utdelning 500 000 kr.
Sammanställning av årsredovisningar2021–2025
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 466 000 | 4 150 000 | 5 637 000 | 6 098 000 | 6 273 000 |
| Årets resultat | 159 212 | 965 703 | 2 115 862 | 1 551 498 | 1 632 829 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 654 063 | 2 552 940 | 4 594 024 | 6 628 776 | 8 010 304 |
| Summa skulder | 323 226 | 1 256 400 | 1 181 622 | 1 664 876 | 1 913 575 |
| Summa eget kapital | 330 837 | 1 296 540 | 3 412 402 | 4 963 900 | 6 096 729 |
| Anställda | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | 500 000 | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: BoneLab Medico AB
Översikt
BoneLab Medico AB (org.nr 556848-8513) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2011 och har funnits i 15 år. Säte enligt registret: Malmö. Bransch enligt SCB: specialistläkarverksamhet inom öppenvård, ej på sjukhus (SNI 86222).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 6 273 000 kr, vilket är 2,9 % mer än året innan (6 098 000 kr). Från 2021 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 91,5 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2021–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 1 632 829 kr (26,0 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under alla 5 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 2. Nettoomsättningen per anställd var 3 136 500 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 8 010 304 kr och det egna kapitalet 6 096 729 kr (soliditet 76,1 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.