Hår & Hudkällan i Norrtälje ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Utdelning
från årsredovisningenIngen utdelning föreslogs.
Sammanställning av årsredovisningar2021–2025
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 1 601 070 | 1 860 986 | 1 886 497 | 1 881 833 | 1 627 281 |
| Årets resultat | 105 433 | 118 503 | 126 601 | 219 644 | −24 173 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 667 275 | 721 136 | 660 155 | 1 015 905 | 963 724 |
| Summa skulder | 303 274 | 338 632 | 251 050 | 387 156 | 359 148 |
| Summa eget kapital | 364 001 | 382 504 | 409 105 | 628 749 | 604 576 |
| Anställda | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | 100 000 | 0 | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
- B.R.J. - Motor Aktiebolag
- Stjärnsunds Gård i Norrtälje AB
- Norrtälje Hyrmaskiner Förvaltning Aktiebolag
- Fastighetsbolaget Fastigenta Aktiebolag
- Faktoriet Aktiebolag
- Hitech TCB Development Aktiebolag
- Hubb Gammelgården AB
- Centrum Fastigheter Strandterrassen AB
- Åhuset i Norrtälje AB
- Bjurvéns Fastighet & Entreprenad AB
Sammanfattning: Hår & Hudkällan i Norrtälje AB
Översikt
Hår & Hudkällan i Norrtälje AB (org.nr 556842-8493) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2011 och har funnits i 15 år. Säte enligt registret: Norrtälje. Bransch enligt SCB: uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler (SNI 68203).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 627 281 kr, vilket är 13,5 % mindre än året innan (1 881 833 kr). Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 24 173 kr. Företaget har gått med vinst under 4 av 5 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 963 724 kr och det egna kapitalet 604 576 kr (soliditet 62,7 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.