Hans Lodin Media ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2018–2025
| 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||||||
| Summa omsättningstillgångar | 175 549 | 59 373 | 59 028 | 542 | 10 656 | 15 954 | 1 908 | 2 915 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | 58 000 | 58 000 | 58 000 | 58 000 | 58 000 |
| Summa tillgångar | 175 549 | 59 373 | 59 028 | 58 542 | 68 656 | 73 954 | 59 908 | 60 915 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||||||
| Kortfristiga skulder | 133 250 | 45 750 | 50 171 | 55 066 | 17 076 | 20 614 | 16 097 | 26 214 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 133 250 | 45 750 | 50 171 | 55 066 | 17 076 | 20 614 | 16 097 | 26 214 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −11 059 | −28 676 | −4 766 | −5 382 | −16 895 | 1 759 | −9 529 | −9 110 |
| Summa eget kapital | 42 299 | 13 623 | 8 857 | 3 476 | 51 580 | 53 340 | 43 811 | 34 701 |
| Resultaträkning | ||||||||
| Nettoomsättning | 6 250 | −2 | −1 | 0 | 0 | 25 000 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −11 059 | −17 038 | −4 766 | −5 368 | −16 881 | 8 560 | −9 344 | −9 107 |
| Resultat före skatt | −11 059 | −28 676 | −4 766 | −5 382 | −16 895 | 1 759 | −9 529 | −9 110 |
| Årets resultat | −11 059 | −28 676 | −4 766 | −5 382 | −16 895 | 1 759 | −9 529 | −9 110 |
| Personalkostnader | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||||||
| Anställda | — | 0 | 0 | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Hans Lodin Media AB
Översikt
Hans Lodin Media AB (org.nr 556839-8555) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2011 och har funnits i 15 år. Säte enligt registret: Rönninge. Bransch enligt SCB: reklambyråverksamhet (SNI 73111).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 9 110 kr. Företaget har gått med vinst under 1 av 8 redovisade räkenskapsår. Enligt årsredovisningen hade företaget inga anställda räkenskapsåret 2020. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 60 915 kr och det egna kapitalet 34 701 kr (soliditet 57,0 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.