Bush-up AktiebolagKonkurs
Finansiell översikt
Nyckeltal
2024Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2018–2024
| 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||||
| Summa omsättningstillgångar | 174 017 | 171 279 | 174 108 | 170 734 | 173 217 | 108 369 | 108 449 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 174 017 | 171 279 | 174 108 | 170 734 | 173 217 | 108 369 | 108 449 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||||
| Kortfristiga skulder | 239 062 | 252 720 | 268 866 | 274 330 | 292 668 | 304 159 | 308 805 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 239 062 | 252 720 | 268 866 | 274 330 | 292 668 | 304 159 | 308 805 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −21 024 | −16 396 | −13 317 | −8 838 | −15 856 | −76 339 | −4 566 |
| Summa eget kapital | −65 045 | −81 441 | −94 758 | −103 596 | −119 451 | −195 790 | −200 356 |
| Resultaträkning | |||||||
| Nettoomsättning | 296 | 0 | 2 000 | 5 000 | 0 | −63 362 | 0 |
| Rörelseresultat | −20 248 | −16 321 | −13 317 | −8 836 | −15 856 | −76 325 | −4 566 |
| Resultat före skatt | −21 024 | −16 396 | −13 317 | −8 838 | −15 856 | −76 339 | −4 566 |
| Årets resultat | −21 024 | −16 396 | −13 317 | −8 838 | −15 856 | −76 339 | −4 566 |
| Personalkostnader | — | — | — | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||||||
| Anställda | — | — | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Bush-up Aktiebolag
Översikt
Bush-up Aktiebolag (org.nr 556809-6126) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2010. Status hos Bolagsverket: konkurs. Säte enligt registret: Söderhamn. Bransch enligt SCB: partihandel med järnhandelsvaror (SNI 46841).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2024 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2024 gav en förlust på 4 566 kr. Företaget har gått med förlust under alla 7 redovisade räkenskapsår.
Värt att notera
Pågående förfarande enligt Bolagsverket: konkurs pågår. Det egna kapitalet var negativt vid utgången av räkenskapsåret 2024 (−200 356 kr). Det egna kapitalet understiger hälften av aktiekapitalet (50 000 kr); enligt aktiebolagslagen kan styrelsen då behöva upprätta en kontrollbalansräkning.
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.