Eser Restaurang ABAktiv
Finansiell översikt
Det finns inga uppgifter för den här posten.
Nyckeltal
2024/25Balansstruktur
Utdelning
föreslagenIngen utdelning föreslogs.
Uppgiften är hämtad direkt ur årsredovisningens förslag till resultatdisposition (inte beräknad).
Sammanställning av årsredovisningar2020–2025
| 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||||
| Summa omsättningstillgångar | 629 348 | 537 223 | 531 098 | 524 173 | 518 048 | 412 023 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 629 348 | 537 223 | 531 098 | 524 173 | 518 048 | 412 023 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||||
| Kortfristiga skulder | 26 150 | 26 150 | 26 150 | 25 350 | 25 350 | 25 350 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 26 150 | 26 150 | 26 150 | 25 350 | 25 350 | 25 350 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −5 500 | −6 125 | −6 125 | −6 125 | −6 125 | −6 025 |
| Summa eget kapital | 603 198 | 511 073 | 504 948 | 498 823 | 492 698 | 386 673 |
| Resultaträkning | ||||||
| Nettoomsättning | — | — | — | — | — | — |
| Rörelseresultat | −5 500 | −6 125 | −6 125 | −6 125 | −6 125 | −6 025 |
| Resultat före skatt | −5 500 | −6 125 | −6 125 | −6 125 | −6 125 | −6 025 |
| Årets resultat | −5 500 | −6 125 | −6 125 | −6 125 | −6 125 | −6 025 |
| Personalkostnader | — | — | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||||
| Anställda | — | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | 0 | 100 000 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Eser Restaurang AB
Översikt
Eser Restaurang AB (org.nr 556806-8026) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2010 och har funnits i 16 år. Säte enligt registret: Södertälje. Bransch enligt SCB: restaurangverksamhet (SNI 56110).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 6 025 kr. Företaget har gått med förlust under alla 6 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 412 023 kr och det egna kapitalet 386 673 kr (soliditet 93,8 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.