Partur Fastighets ABAktiv

556778-0548AktiebolagRegistrerat 2009URSVIKEN

Finansiell översikt

520 194 kr+22,5%
Omsättning 2024
+22,5%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2023–2024
0200 tusen400 tusen600 tusen20232024

Nyckeltal

2024
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
02,5 mn5 mn7,5 mn20232024
Sammanställning av årsredovisningar2023–2024
20232024
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar472 789375 692
Summa anläggningstillgångar6 435 0726 118 519
Summa tillgångar6 907 8616 494 211
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder138 78662 197
Långfristiga skulder6 225 6366 326 636
Summa skulder6 364 4226 388 833
Aktiekapital100 000100 000
Balanserat resultat——
Årets resultat (eget kapital)438 595−108 061
Summa eget kapital543 439105 378
Resultaträkning
Nettoomsättning424 623520 194
Rörelseresultat−338 272−79 901
EBITDA−21 718236 653
Resultat före skatt438 595−108 061
Årets resultat438 595−108 061
Personalkostnader017 241
Avskrivningar316 554316 554
Övriga nyckeltal
Anställda11
Föreslagen utdelning—0

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Sammanfattning: Partur Fastighets AB

Översikt

Partur Fastighets AB (org.nr 556778-0548) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2009 och har funnits i 17 år. Säte enligt registret: Ursviken. Bransch enligt SCB: byggnadssnickeriarbeten (SNI 43320).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2024 var 520 194 kr, vilket är 22,5 % mer än året innan (424 623 kr). Räkenskapsåret 2024 gav en förlust på 108 061 kr. Antal anställda räkenskapsåret 2024: 1. Nettoomsättningen per anställd var 520 194 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2024 var balansomslutningen 6 494 211 kr och det egna kapitalet 105 378 kr (soliditet 1,6 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.

Liknande företag