Sirene Holding ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025/26Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2021–2026
| 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||||
| Summa omsättningstillgångar | 205 343 | 57 176 | 12 668 | 104 493 | 148 956 | 15 386 |
| Summa anläggningstillgångar | 2 918 | 10 919 | 11 677 | 3 996 | 92 785 | 231 194 |
| Summa tillgångar | 208 261 | 68 095 | 24 345 | 108 489 | 241 741 | 246 580 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||||
| Kortfristiga skulder | 7 578 | 3 982 | 8 692 | 8 692 | 2 104 | 2 332 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 7 578 | 3 981 | 8 691 | 8 692 | 2 104 | 2 332 |
| Aktiekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 97 740 | −71 569 | −48 460 | 84 143 | 139 840 | 4 611 |
| Summa eget kapital | 200 683 | 64 114 | 15 654 | 99 797 | 239 637 | 244 248 |
| Resultaträkning | ||||||
| Nettoomsättning | 824 000 | 578 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | 98 038 | −71 566 | −48 460 | −3 355 | 0 | −1 490 |
| Resultat före skatt | 97 740 | −71 569 | −48 460 | 84 143 | 139 840 | 4 611 |
| Årets resultat | 97 740 | −71 569 | −48 460 | 84 143 | 139 840 | 4 611 |
| Personalkostnader | — | — | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||||
| Anställda | — | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Sirene Holding AB
Översikt
Sirene Holding AB (org.nr 556764-7762) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2008 och har funnits i 18 år. Säte enligt registret: Järna. Bransch enligt SCB: konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2026 hade företaget ingen nettoomsättning. Årets resultat 2026 var en vinst på 4 611 kr. Företaget har gått med vinst under 4 av 6 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2026 var balansomslutningen 246 580 kr och det egna kapitalet 244 248 kr (soliditet 99,1 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-26. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.