Barego Holdings ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2023–2025
| 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||
| Summa omsättningstillgångar | 14 984 674 | 12 870 680 | 11 571 483 |
| Summa anläggningstillgångar | 29 020 409 | 32 429 655 | 30 004 397 |
| Summa tillgångar | 44 005 083 | 45 300 335 | 41 575 880 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||
| Kortfristiga skulder | 20 000 | 233 802 | 300 978 |
| Långfristiga skulder | — | — | — |
| Summa skulder | 20 000 | 233 802 | 300 978 |
| Aktiekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −750 320 | 1 081 450 | −3 791 631 |
| Summa eget kapital | 43 985 083 | 45 066 533 | 41 274 902 |
| Resultaträkning | |||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | — |
| Rörelseresultat | −33 780 | −33 662 | −19 625 |
| Resultat före skatt | −750 320 | 1 292 973 | −3 662 659 |
| Årets resultat | −750 320 | 1 081 450 | −3 791 631 |
| Personalkostnader | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||
| Anställda | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Barego Holdings AB
Översikt
Barego Holdings AB (org.nr 556737-7774) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2007 och har funnits i 19 år. Säte enligt registret: Upplands Väsby.
Ekonomi
Räkenskapsåret 2024 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 3 791 631 kr. Företaget har gått med vinst under 1 av 3 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 41 575 880 kr och det egna kapitalet 41 274 902 kr (soliditet 99,3 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-26. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.