Lofsdalens Väg & Vakt ABAktiv

556732-9098AktiebolagRegistrerat 2007LOFSDALEN

Finansiell översikt

5 467 000 kr−38,5%
Omsättning 2024/25
−22,5%
Genomsnittlig årlig förändring 2020/21–2024/25
05 mn10 mn15 mn20 mn2020/212021/222022/232023/242024/25

Nyckeltal

2024/25
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
020 mn40 mn2020/212021/222022/232023/242024/25
Sammanställning av årsredovisningar2021–2025
2020/212021/222022/232023/242024/25
Nettoomsättning15 133 00013 796 00012 802 0008 890 0005 467 000
Årets resultat76 647733 494293 23448 171−522 034
Balanserat resultat—————
Summa tillgångar32 589 60320 103 13817 445 77216 529 17614 187 505
Summa skulder24 533 20211 313 2438 362 6427 397 8755 578 238
Summa eget kapital8 056 4018 789 8959 083 1309 131 3018 609 267
Anställda13141683

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: Lofsdalens Väg & Vakt AB

Översikt

Lofsdalens Väg & Vakt AB (org.nr 556732-9098) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2007 och har funnits i 19 år. Säte enligt registret: Lofsdalen.

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 5 467 000 kr, vilket är 38,5 % mindre än året innan (8 890 000 kr). Från 2021 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt minskat med 22,5 % per år. Det är den lägsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2021–2025). Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 522 034 kr. Företaget har gått med vinst under 4 av 5 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 3 (året innan: 8). Nettoomsättningen per anställd var 1 822 333 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 14 187 505 kr och det egna kapitalet 8 609 267 kr (soliditet 60,7 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.