Gain Trading Asian Livs ABAktiv

556706-3556AktiebolagRegistrerat 2006GÖTEBORG

Finansiell översikt

26 266 000 kr+3,8%
Omsättning 2024/25
+15,8%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2019/20–2024/25
010 mn20 mn30 mn2019/202020/212023/242024/25

Nyckeltal

2024/25
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
02,5 mn5 mn7,5 mn2019/202020/212023/242024/25
Sammanställning av årsredovisningar2020–2025
2019/202020/212023/242024/25
Nettoomsättning16 913 00019 048 00025 299 00026 266 000
Årets resultat1 689 420409 85226 846144
Balanserat resultat————
Summa tillgångar4 100 0956 606 0174 585 5503 838 988
Summa skulder1 642 1674 438 2372 390 8511 644 144
Summa eget kapital2 457 9282 167 7802 194 6992 194 844
Anställda1111

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: Gain Trading Asian Livs AB

Översikt

Gain Trading Asian Livs AB (org.nr 556706-3556) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2006 och har funnits i 20 år. Säte enligt registret: Göteborg. Bransch enligt SCB: livsmedelshandel med brett sortiment, ej varuhus eller stormarknad (SNI 47112).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 26 266 000 kr, vilket är 3,8 % mer än året innan (25 299 000 kr). Från 2020 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 15,8 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2020–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 144 kr (0,0 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under alla 4 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 26 266 000 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 3 838 988 kr och det egna kapitalet 2 194 844 kr (soliditet 57,2 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.