Style Factory Sweden ABAktiv

556702-9532AktiebolagRegistrerat 2006STOCKHOLM

Finansiell översikt

310 009 kr+8,8%
Omsättning 2024/25
+7,4%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2019/20–2024/25
0100 tusen200 tusen300 tusen400 tusen2019/202020/212021/222022/232023/242024/25

Nyckeltal

2024/25
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
0100 tusen200 tusen300 tusen2019/202020/212021/222022/232023/242024/25
Sammanställning av årsredovisningar2020–2025
2020/212021/222022/232023/242024/25
Nettoomsättning238 000241 000242 880284 984310 009
Årets resultat18 488−41 240−19 666−30 431−12 205
Balanserat resultat—————
Summa tillgångar261 421225 742215 807147 837239 470
Summa skulder145 542151 103160 83493 299187 138
Summa eget kapital115 87974 63954 97354 53852 332
Anställda11———
Föreslagen utdelning——000

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: Style Factory Sweden AB

Översikt

Style Factory Sweden AB (org.nr 556702-9532) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2006 och har funnits i 20 år. Säte enligt registret: Stockholm. Bransch enligt SCB: dagspa, bastu och ångbastu (SNI 96230).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 310 009 kr, vilket är 8,8 % mer än året innan (284 984 kr). Från 2020 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 7,4 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2020–2025). Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 12 205 kr. Företaget har gått med vinst under 2 av 6 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2022: 1. Nettoomsättningen per anställd var 241 000 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 239 470 kr och det egna kapitalet 52 332 kr (soliditet 21,9 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.