Fastica 24 ABAktiv

556697-1601AktiebolagRegistrerat 2006VÄSTERÅS

Finansiell översikt

28 180 000 kr+4,8%
Omsättning 2025
+4,8%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2024–2025
010 mn20 mn30 mn20242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
050 mn100 mn150 mn20242025
Sammanställning av årsredovisningar2024–2025
20242025
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar853 0001 789 000
Summa anläggningstillgångar101 966 000101 038 000
Summa tillgångar102 819 000102 827 000
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder84 340 00083 823 000
Långfristiga skulder——
Summa skulder95 030 00093 592 000
Aktiekapital100 000100 000
Balanserat resultat——
Årets resultat (eget kapital)2 592 0001 446 000
Summa eget kapital7 789 0009 235 000
Resultaträkning
Nettoomsättning26 888 00028 180 000
Rörelseresultat17 416 00018 498 000
Resultat före skatt3 264 0001 820 000
Årets resultat2 592 0001 446 000
Personalkostnader——
Avskrivningar——
Övriga nyckeltal
Anställda——
Föreslagen utdelning——

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: Fastica 24 AB

Översikt

Fastica 24 AB (org.nr 556697-1601) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2006 och har funnits i 20 år. Säte enligt registret: Västerås. Bransch enligt SCB: uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler (SNI 68203).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 28 180 000 kr, vilket är 4,8 % mer än året innan (26 888 000 kr). Årets resultat 2025 var en vinst på 1 446 000 kr (5,1 % av nettoomsättningen). Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 102 827 000 kr och det egna kapitalet 9 235 000 kr (soliditet 9,0 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 4 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.