Studio BB2 ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2019–2025
| 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||||
| Summa omsättningstillgångar | 25 367 | 9 453 | 10 585 | 10 106 | 9 226 | 9 372 | 10 810 |
| Summa anläggningstillgångar | 1 974 966 | 1 974 966 | 1 974 966 | 1 974 966 | 1 974 966 | 1 974 966 | 1 974 966 |
| Summa tillgångar | 2 000 334 | 1 984 420 | 1 985 551 | 1 985 072 | 1 984 192 | 1 984 338 | 1 985 776 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||||
| Kortfristiga skulder | 212 781 | 204 642 | 206 790 | 210 490 | 215 395 | 218 895 | 225 639 |
| Långfristiga skulder | 484 866 | 484 866 | 492 000 | 492 000 | 492 000 | 492 000 | 492 000 |
| Summa skulder | 697 647 | 689 508 | 698 790 | 702 490 | 707 395 | 710 895 | 717 639 |
| Aktiekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 11 732 | −7 775 | −8 151 | −4 179 | −5 785 | −3 354 | −5 306 |
| Summa eget kapital | 1 302 687 | 1 294 912 | 1 286 761 | 1 282 582 | 1 276 797 | 1 273 443 | 1 268 137 |
| Resultaträkning | |||||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −8 715 | −6 870 | −7 555 | −3 922 | −5 770 | −3 500 | −5 395 |
| Resultat före skatt | 15 168 | −7 775 | −8 151 | −4 179 | −5 785 | −3 354 | −5 306 |
| Årets resultat | 11 732 | −7 775 | −8 151 | −4 179 | −5 785 | −3 354 | −5 306 |
| Personalkostnader | — | — | — | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||||||
| Anställda | — | — | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Studio BB2 AB
Översikt
Studio BB2 AB (org.nr 556676-3578) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2005 och har funnits i 21 år. Säte enligt registret: Gustavsberg. Bransch enligt SCB: frisörer och barberare (SNI 96210).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 5 306 kr. Företaget har gått med vinst under 1 av 7 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 1 985 776 kr och det egna kapitalet 1 268 137 kr (soliditet 63,9 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.