Cecilia Hillström Gallery ABAktiv

556663-8507AktiebolagRegistrerat 2004STOCKHOLM

Finansiell översikt

9 190 000 kr+32,8%
Omsättning 2024/25
+9,4%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2019/20–2024/25
02,5 mn5 mn7,5 mn10 mn2019/202020/212021/222022/232023/242024/25

Nyckeltal

2024/25
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
02 mn4 mn6 mn2019/202020/212021/222022/232023/242024/25
Sammanställning av årsredovisningar2020–2025
2020/212021/222022/232023/242024/25
Nettoomsättning7 845 0009 862 0007 453 0006 918 0009 190 000
Årets resultat778 534681 76028 222−26 349−942 705
Balanserat resultat—————
Summa tillgångar5 286 7684 800 9325 385 0155 367 9663 674 066
Summa skulder2 890 7731 723 1762 279 0382 288 3381 537 143
Summa eget kapital2 395 9953 077 7563 105 9773 079 6282 136 923
Anställda33333

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: Cecilia Hillström Gallery AB

Översikt

Cecilia Hillström Gallery AB (org.nr 556663-8507) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2004 och har funnits i 22 år. Säte enligt registret: Stockholm. Bransch enligt SCB: annan stödverksamhet avseende konstnärligt skapande och scenkonst (SNI 90390).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 9 190 000 kr, vilket är 32,8 % mer än året innan (6 918 000 kr). Från 2020 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 9,4 % per år. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 942 705 kr. Företaget har gått med vinst under 4 av 6 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 3. Nettoomsättningen per anställd var 3 063 333 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 3 674 066 kr och det egna kapitalet 2 136 923 kr (soliditet 58,2 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.