ST Registry ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2020–2025
| 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||||
| Summa omsättningstillgångar | 5 003 550 | 7 274 370 | 10 767 951 | 2 502 925 | 4 195 584 | 7 194 849 |
| Summa anläggningstillgångar | 10 626 | 10 626 | 10 626 | 10 626 | 10 626 | 10 626 |
| Summa tillgångar | 5 014 176 | 7 284 996 | 10 778 577 | 2 513 551 | 4 206 210 | 7 205 475 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||||
| Kortfristiga skulder | 4 833 656 | 7 104 268 | 10 597 458 | 2 331 782 | 4 024 318 | 7 023 471 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 4 833 656 | 7 104 268 | 10 597 458 | 2 331 782 | 4 024 318 | 7 023 471 |
| Aktiekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 539 | 208 | 391 | 650 | 123 | 112 |
| Summa eget kapital | 180 520 | 180 728 | 181 119 | 181 769 | 181 892 | 182 004 |
| Resultaträkning | ||||||
| Nettoomsättning | 1 637 000 | 2 227 000 | 3 596 000 | 2 922 000 | 3 868 000 | 3 184 000 |
| Rörelseresultat | 727 468 | 1 327 807 | 2 015 141 | 2 198 238 | 3 409 602 | 2 602 692 |
| Resultat före skatt | 684 | 258 | 483 | 767 | 123 | 112 |
| Årets resultat | 539 | 208 | 391 | 650 | 123 | 112 |
| Personalkostnader | — | — | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||||
| Anställda | — | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: ST Registry AB
Översikt
ST Registry AB (org.nr 556663-2476) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2004 och har funnits i 22 år. Säte enligt registret: Falun.
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 3 184 000 kr, vilket är 17,7 % mindre än året innan (3 868 000 kr). Från 2020 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 14,2 % per år. Årets resultat 2025 var en vinst på 112 kr (0,0 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under alla 6 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 7 205 475 kr och det egna kapitalet 182 004 kr (soliditet 2,5 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 3 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-26. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.